Türkisch

I ♥ BLEIBERECHT! – YÜRÜYÜS

Almanya’da geçici oturma müsadesi olan (müsamaha edilen) yaklasik 88.000 mülteci ve tahminen 100.000`lerce oturma müsadesi olmayan (kağitsiz/ “kacak”) insan her gün sınırdışı edilme korkusuyla yaşiyor. İçişleri Bakanları Konferansı (Innenministerkonferenz) 2006’ da Almanya’da yaşayan belirli mültecilere koşullu oturma izni verilmesi konusunda anlaşmişlardi. Fakat bu düzenleme mülteciler için fazla birşey degiştirmedi. Oturma hakkini düzenleyecek kalici bir çözüm gerçekte istenmemekte. Daha çok bu insanlar sinirdişi edilme tehditi ve tehlikesi ile karşi karşiyalar.
Müsamaha gösterilen bu mültecilerin yarisindan fazlasi 6 seneden daha uzun bir süreden beri Almanya`da yaşiyor. Ama buna ragmen sinirdişi edilme tehdidine maruzlar.
Örneğin şimdilik Roman mülteciler, çoğunlukla burada 20 yildan daha fazla yaşamalarina rağmen, kitleler halinde sinirdişi ediliyorlar. Romanlar Kosova`da ayrimcilik ve şiddete maruz kaliyor ve yaşayacak düzgün bir ev ve yerleri bulunmuyor.
Biz bunun yerine bütün insanlarin ayni haklara sahip olarak, istedikleri yerde, yaşayabilecekleri bir tolumu savunuyoruz. Ayni zamanda irkciliğa ve dişlanmaya her yerde karşi duran ve bunu engelleyen bir toplumu savunuyor ve amaçliyoruz.
Bu nedenle, biz “Jugendliche ohne Grenzen” (Sinir tanimayan Gençlik) geniş bir koalisyon, mülteci örgütleri ve diger destekçilerle Almanya’da koşulsuz bir oturum hakki için bütün herkesi eyleme davet ediliyoruz.

Tarih: Çarşamba, 17/11/2010
Saat: 17:30 kick-off miting
Yer: Hauptbahnhof (Hachmannplatz)

I ♥ Herkese koşulsuz oturma hakki
I ♥ Dışlayıçı ve Irkçi yasalarin kaldırılmasini : örnegin Residenzpflicht, Asylbewerberleistungsgesetz ve Kamplarda yasama zorunlulugu vs.
I ♥ Kağitsiz (sözde yasadışı) göçmenlere oturma hakki
I ♥ Herkese esit haklar: örnegin eğitim ve iş hakki
I ♥ Sinirdisi edilmek için gözaltına alinamanin kaldırılması
I ♥ Almanya’dan sınırdışı edilen dost ve arkadaslarimiza geri dönme hakkı

“Jugendliche ohne Grenzen” (Sinir tanimayan Gençlik) kökeni farkli Ülkelerden gelen genç Mültecilerin Ülke çapindaki bir girişimidir. Daha fazla bilgi için: www.jogspace.net

Destek olacak Organizasyonlar/Gruplar Ekime ayina kadar toplaniliyor.

06. – 08. Juni 2018 | Halle